Hakkımızda

Saydaş Plastik Metal Geri Dönüşüm NAK. İNŞ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. 1978 yılında ilk tesisi Tuzla Deri OSB’ de kurulmuştur. Sektörün artan ihtiyacı nedeniyle 2016 yılında yeni yatırım kararı alınarak, Marmara Geri Dönüşümcüler Sanayi Sitesi’ nde 4.000 müzerine kurulmuş olan 2 tesis ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Türkiye’nin geri dönüşüm sektöründe örnek firmaları arasında yer alan Saydaş Plastik, “ Eski Ambalajlara Yeni Hayat ” sloganıyla başladığı bu yolda her geçen gün artan araç filosu, teknoloji ile paralel faaliyetleri, Ar- Ge çalışmaları, ürün çeşitliliği, uzman kadrosu sayesinde, hizmet kalitesini geliştirmektedir.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı onayıyla almış olduğu; Ambalaj Atığı Geri KazanımTanker TemizlemeTehlikeli ve Tehlikesiz Atık Geri KazanımTehlikesiz Atık Toplama Ayırma lisansları ile 400’ ün üzerinde kurum ve kuruluşa hizmet vermektedir.

Saydaş Plastik, yeniden değerlendirilme imkanı olan atıkların çeşitli fiziksel ve/veya kimyasal işlemlerden geçirilerek ikincil bir ham maddeye dönüştürülmesi ve tekrar üretim sürecine dahil edilmesindeki payı sayesinde Türkiye ekonomisine de artı değer katmaktadır.

Saydaş Plastik, sektörün öncülerinden olarak vermiş olduğu kaliteli hizmetleri sayesinde geri dönüşüm faaliyetlerinin yer aldığı tesislerinde atık hurdalardan yılda yaklaşık olarak 14.000 ton/ yıl PE, 1.000 ton/ yıl YYPE, 750 ton/ yıl PP granül ikincil ham madde üretilmekte ve toplamda yaklaşık 16.000 ton atığın geri kazanımını ile,

  • Plastik Ambalaj Sektörü
  • Plastik boru sektörü (PE80-PE100-Koruge-Damlama & Sulama-Kangal vb)
  • Levha
  • Plastik ürün sektörü ( bahçe çiti, sokak lambası… ) vb. sektörlere ham madde alternatifi sunmaktadır.

Yıllık 36.000 adet/ yıl IBC Tank, 25.000 adet/ yıl çeşitli ebatlardaki plastik ve 2500 ton/ yıl metal ambalajların geri kazanımı gerçekleştirilerek,

  • Kimya
  • Deri
  • Boya… vb. sektörlere ambalaj alternatifi sunmaktadır.

Saydaş Plastik, tek kullanımlık ambalajların yerini birçok kez kullanılabilen ambalajların almasına katkı sağlamaktadır. Plastik kullanımının azaltılması ile enerji tasarrufunu, kaynakların daha ekonomik kullanımı ve çevre kirlenmesinin önüne geçmektedir.

Tesislerimize gelen kontamine atıkların % 97’ si geri dönüştürülerek tekrar kullanımı sağlanırken, % 3’ ü ise bertaraf işlemleri sonucunda ülkemizin elektrik santralinde yakıt olarak kullanılmaktadır.

Misyonumuz

Günümüz şartlarına göre üretmiş olduğumuz, en kaliteli ürünün değerini koruyarak ve ürün kalitesini arttırarak, yenilikçi uygulamalarla sektörümüzü yönlendirmek ve ülkenin geri kazanım ihtiyacını karşılamaktır.

Vizyonumuz

Geri Dönüşüm sektöründe performansına özenilen, çevre ve yaşam değerlerine saygılı öncü bir şirket olarak faaliyetlerimiz ile ülkemiz başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde de tercih edilebilir ve güvenilebilir bir yapıyı kazanmaktır.

Değerlerimiz

İnsana saygılı, çevreye duyarlı, dürüst, şeffaf ve etik, yaratıcı ve yenilikçi, müşteri odaklı, çalışanlarının gelişimini destekleyen, takım çalışmasına önem veren, kalite ve iş güvenliği noktasında sorumluluklarının bilincinde olan bir şirket olarak hareket etmektedir.